Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /web/htdocs3/zubni_implantatycom/home/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 307

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /web/htdocs3/zubni_implantatycom/home/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 307
Poradna | Zubní implantáty

Zavolejte nám: +420 602 360 313

MUDr. Václav Kopecký

vedoucí lékař kliniky EsthetX

Poradna

Nenašli jste tady informaci, kterou jste hledali? Tak se nás zeptejte! Na tomto místě Vám zodpovím konkrétní dotazy týkající se zubních implantátů. Tato poradna se ale týká pouze  zubních implantátů, proto mi prosím dotazy z jiných stomatologických oborů neposílejte.

Odpovědi na Vaše dotazy zde zveřejňujeme zpravidla jednou týdně, ale pokud nám zanecháte email, obdržíte svou odpověď rovněž elektronickou poštou. A nemějte obavy – Váš email nikde nezveřejníme!

Datum: 06.02.2023

Chtěla jsem se zeptat, na kolik přibližně vyjde jeden zub. Děkuji moc.
Ryliaková

Odpověď: Cena za náhradu jednoho zubu implantátem se může značně lišit - záleží na vybraném typu implantátu a materiálu korunky, průměrně se ale cena za kompletní náhradu zubu pohybuje mezi 40 - 70 tisíci Kč. V rámci naší akce se můžete ale dostat i pod 37 tisíc Kč za kompletní náhradu jednoho zubu. Cena se ale nedá udělat "na dálku", vždy je potřeba vyšetření (zejména čelistní kosti), abychom Vám mohli udělat přesnou cenovou nabídku. 

Datum: 16.01.2023

Dobrý den, chci se zeptat, jaká by byla cena horních zubů na implantátech komplet. Aspoň přibližně. Děkuji za odpověď.
František Sochor

Odpověď: Cena za celkovou náhradu zubů v jedné čelisti do značné míry  závisí na zvoleném typu náhrady, a hlavně na počtu zavedených implantátů .  Pokud je to snímací náhrada ("vyndávací" zuby, které se ale v ústech pevně nacvaknou na zavedené implantáty), může to být cena už od 59 tisíc Kč za náhradu upevněnou na dvou implantátech. Pokud chcete mít zuby napevno, je potřeba více implantátů a ceny se mohou značně lišit. Pevný můstek stojí obvykle v rozmezí od 300 do 350 tisíc Kč, v rámci naší akce ale můžete získat až polovinu implantátů zdarma a pak se dostanete na cenu cca od 154 tisíc Kč za kvalitní fixní náhradu na 4 implantátech. Nejčastějším řešením je ale pevný můstek na 6 implantátech, který po uplatnění akční slevy stojí cca 199 tisíc Kč (podle kvality čelistních kostí). Pro konkrétní nabídku ale musíte přijít na vyšetření, a často jsme zákazníkům schopni udělat zvýhodněnou nabídku i mimo oficiální akce.

Datum: 10.11.2023

Dobry den,kolik stojí jeden implantát a když mi dnes vytrhnou zub, za jak dlouho může byt nahrazen implantátem, děkuji.
Miro

Odpověď: Vhodná doba od vytržení zubu po zavedení implantátu je různá, záleží na stavu zubu i okolní kosti, tvaru a počtu kořenů a podobně. Pokud je to možné, je nejlepší zavést implantát okamžitě při extrakci zubu - proto je nejlépe domluvit si trhání tam, kde Vám budou dělat i implantát. V takovém případě nedojde ke ztrátě okolní kosti a hodně se zkrátí doba hojení. Pokud je zub už vytržen,obvykle se čeká cca 3 měsíce a až potom se implantuje. Cena záleží na mnoha faktorech, přibližně se pohybuje od 40 do 70 tisíc Kč. Pokud budete mít zájem, můžete k nám přijít na vstupní vyšetření. Můžete se na ně objednat na uvedených kontaktech.

Datum: 16.09.2023

Prosím, budu potřebovat celou vrchní náhradu. Nechci snímací. Kolik by mně u Vás stála s několika implantáty?
Lenka

Odpovědět: To záleží na tom, kolik těch "několik" implantátů bude. Pokud ale nechcete snímací zuby, je potřeba počítat s tím, že fixní zubní náhrada na implantátech je dražší variantou řešení.  I zde je ale několik možností ošetření, které se mohou cenově značně lišit. Ceny obvykle začínají od 300 tisíc Kč za čelist,  v případě našich zvýhodněných akcí můžete dostat až polovinu implantátů zdarma, a cena může klesnout až na 154 - 199 tisíc Kč za pevné zuby. Záleží na počtu implantátů a materiálu náhrady (samotné implantáty jsou jen "hmoždinky" v kosti a tvoří jen část ceny celkové náhrady). V případě, že budete mít zájem o vstupní konzultaci, ozvěte se nám na uvedených kontaktech.

Datum: 15.04.2023

Dobrý den, už nějakou dobu přemýšlím nad novýma zubama. Je tu jedno ale. Mám panickou hrůzu ze zubařů. Už jenom zvuk zubní vrtačky je pro mě utrpení a způsobuje mi mdloby. Tuto hrůzu mi způsobil můj bývaly zubař. Špatně mě léčil a vrtal mi zuby i přes velkou bolest. Od té doby jsem přestal chodit k zubaři a zuby se mi rozpadly. Zůstaly mi v horním patře pouze dva zuby, jinak tam mám jen zbytky zubů. Dole jsem přišel o řezáky, zůstaly jenom stoličky. Jinak mám v dásních jen kořeny. Prosím, co se s tím dá dělat, kvůli zubům nejím, ztrácím váhu a to nemluvím o mém sebevědomí...
Novotný

Odpovědět: Dobrý den, děkuji za dotaz i důvěru. Každý problém má nějaké řešení. Pokud jde o ten strach, v prvé řadě musíte sebrat odvahu sám a přijít na vyšetření. Rentgen ani samotné řešení určitě nebolí, takže si to aspoň zkusíte a bude jen na Vás, zda chcete přijít znovu nebo ne. Určitě Vám zuby bez umrtvení ošetřovat nebudeme a pokud máte opravdu panický strach, dá se ošetření absolvovat v tzv. analgosedaci, kdy si ze zákroku nebudete nic pamatovat (více najdete ZDE). Každou návštěvu to prodraží (podle délky) cca o 8600 Kč, ale musíte si sám vybrat, zda máte větší hrůzu z ošetření nebo placení :-). A časem třeba zjistíte, že zubní ošetření opravdu nebolí...

V každém případě je potřeba ale v ústech nejprve "uklidit". Musí se odstranit zničené zuby a kořeny, a podle stavu zbývajících zubů naplánovat další ošetření. To můžou být jak pevné zuby na implantátech, tak i třeba vyndávací zubní protézy - záleží co si vyberete. V každém případě byste to měl ale řešit, rozpadlé zuby a kořeny vážně ohrožují Vaše zdraví. Pokud jste finančně limitován, doporučuji minimálně odstranění všech zubů najednou v narkóze v nemocnici na stomatologické klinice a následně zhotovení snímacích protéz - ty Vám smluvní zařízení zdravotní pojišťovny zhotoví i bezplatně. Pokud pak budete chtít, k pevným zubům na implantátech se můžete vždycky vrátit. Hlavně už ale nebudete žít v permanentním ohrožení ze zkažených zubů.

 

Datum: 10.02.2023

Dobrý den, Váš článek na téma zubní implantáty je napsaný velice srozumitelně i doplněné obrázky ulehčí představu jak vše vypadá. Jen mi chybí ceník uvedených možností zubních náhrad.
Hedvičíková

Odpověď: Děkuji za pochvalu, jsem rád, že se Vám článek  líbil.  Ceny jednotlivých typů zubních náhrad ale nejsou uvedeny záměrně, protože by byly vždy zkreslující. Každá pusa je jiná a i v podobných případech jednou vystačíme s jednoduchou (a levnější) náhradou,  jindy ale musíme zvolit složité (a dražší) řešení. Velmi zjednodušeně se dá říci, že snímací náhrady na implantátech stojí od 59 do 100 tisíc Kč, pevné fixní náhrady od 154 tisíc Kč výš. Když po mně chce někdo orientační cenu, vždycky říkám, že to stojí jako auto - to může stát 30 tisíc a nebo taky 3 miliony (tolik zuby určitě nestojí) - tak si vyberte. Pokud chcete přesnou cenovou nabídku, přijďte na vyšetření, tam probereme Vaše představy o Vašich zubech a podle toho Vám také spočítáme, kolik by to stálo.

Datum: 26.11.2023

Dobrý den, bohužel jsem přišel o šestku vpravo dole, která mi byla vytrhnuta. Za jak dlouho po vytrhnutí se implantace provádí a také bych se chtěl zeptat, na kolik by to vyšlo, počítejme tu levnější variantu. Děkuji mnohokrát a pěkné dny. Tomáš (47let)
Tomáš Otáhal

Odpověď: Implantát se u vícekořenových zubů může zavést cca po 3 měsících od vytrhnutí. Jeho cena se pohybuje od 40 - 70 tisíci Kč za kompletní náhradu zubu, u zvýhodněných variant se můžeme dostat na cenu pod 37 tisíc Kč. Doporučují přijít na vstupní konzultaci, kde situaci v ústech posoudíme a vše si vysvětlíme, a podle Vašich představ Vám navrhneme cenový a léčebný plán (rozpočet) a Vy tam budete přesně vědět, kolik co stojí.

Datum: 24.10.2023

Dobrý den, mám jít na implantáty, ale podle CT je možno použít pouze 10 mm kosti a já mám obavy, zda je to dostatečné. Při kousání je vyvíjen tlak, který může postupně implatáty uvolnit. Vzhledem k ceně za pořízení se bojím, že životnost implantátů nemusí být dostatečně dlouhá. Děkuji za názor. Přemek
Přemysl Hladík

Odpověď: Dobrý den, nemusíte mít obavy. 10 mm kosti je pro uchycení implantátu zcela dostatečné, často pracujeme s mnohem omezenější kostní nabídkou. Největší přenos kousacího tlaku probíhá v místě krčku implantátu (v horní části), proto délka již není tak podstatná, a trend je používat spíše kratší implantáty (cca 8-10 mm). O životnost implantátů se také nemusíte bát, při správné péči bývají často doživotním řešením a také tou nejvýhodnější investicí, kterou můžete ve svých ústech udělat.