Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /web/htdocs3/zubni_implantatycom/home/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 307

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /web/htdocs3/zubni_implantatycom/home/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 307
Zubní implantáty - nekorektní průvodce výběrem zubních implantátů

Zavolejte nám: +420 602 360 313

MUDr. Václav Kopecký

vedoucí lékař kliniky EsthetX

PROČ JSOU MÉ INFORMACE NEKOREKTNÍ

Veškeré informace, které zde nebo jinde publikuji, podle mého nejlepšího vědomí a svědomí odrážejí mé poznatky ze světa moderní současné stomatologie a platí v době, kdy byly napsány. Bohužel dnes ale nelze (jako v řadě jiných oborů) objektivně říci, co je absolutně správně a co ne, a zvláště ne v oblasti léčení živých organismů (vás) a v době soustavné informační exploze (všude kolem vás).

K tomu, abych sám označil své informace za nekorektní, mne vedou zkušenosti z minulosti, kdy jsem po několik let vedl velké stomatologické poradny na serverech Atlas.cz a Idnes.cz (některé lze ještě dohledat). Rozsah dotazů se postupně rozrůstal i na desítky dotazů denně a nebylo v mých silách na ně po mé práci odpovídat – proto jsem poradny ukončil.

Mé cenné zkušenosti z nich jsem ale shrnul do několika bodů

 • 1
  Většina čtenářů nehledá své odpovědi ve starších reakcích

  - byť jich bylo několik tisíc a připadalo mi, že už jsem na vše odpověděl mnohokrát. Jednodušší bylo položit otázku znovu a pak se ještě dožadovat rychlé odpovědi. Navíc úplně nejčastější dotaz byl nezodpověditelný a odpověď proto byla pro pisatele značně neuspokojivá.


  Jaká je nejčastější otázka
  a odpověď na ni najdete ZDE


  První důvod mé nekorektnosti proto tkví v tom, že už nebudu odpovídat na konkrétní otázky pisatelů, ani je nebudu zveřejňovat – na to už nemám ani čas, ani energii. Samozřejmě uvítám vaše reakce a názory a ty nejzajímavější zveřejním, a pokud dostanu zajímavý dotaz, zodpovím jej formou nového příspěvku. V žádném případě ale nenabízím nic jako „právo na odpověď“ – reakcím se budu věnovat jen občas a nárazově a jako starší člověk už mívám dny (a někdy i měsíce), kdy nechci s nikým a o ničem mluvit.

 • 2
  Na některé otázky neexistují příjemné a snadno přijatelné odpovědi.

  Pokud dostanu dotaz, proč se někomu kazí zuby, i když si je pravidelně čistí a jak moc za to může dědičnost, nemohu s ním do nekonečna polemizovat. Mou odpovědí, za kterou si stojím, znovu bude, že si dotyčný zřejmě zuby nečistí dostatečně a dědičnost za to příliš nemůže.


  Je pro to jednoduchý důkaz – zubařům se zuby nekazí, protože každý den vidí, jaké má nedostatečná hygiena následky a čistí si přepečlivě (a stejnou „dědičnost“ určitě nemají). Také nemohu vyvracet tvrzení o tom, že prakticky každý zná někoho, kdo si zuby vůbec nečistí a má je úplně zdravé - protože já nikoho takového neznám. Je možné, že někdo má v ústech jiný typ bakterií, takže se mu zuby příliš nekazí, ale zase mu v 50 letech vypadají skoro nepoškozené, ale ani to nechce každý slyšet. Proto se na většinu takových odpovědí obratem snese lavina nesouhlasných příspěvků, včetně vulgárních a sprostých urážek.


  Univerzální odpověď, ve které jsem chtěl použít výrazivo z reakce pisatele (např.: “Milý vole, i Ty jdi do….)“ nebyla na uvedených serverech publikovatelná. Ne každý je bohužel schopen argumentovat kultivovaně – příkladem je jakákoliv diskuse pod jakýmkoliv, nejlépe politickým článkem. Proto dalším projevem mé nekorektnosti je to, že ke svým příspěvkům diskuse neumožňuji. Pokud s něčím nesouhlasíte, můžete mi napsat, ale pro odpověď platí pravidla, která jsem uvedl výše.

 • 3
  Na některé věci mohou mít různí lidé různé názory.

  Čas od času dostanu od některého lékaře rozhořčenou reakci, že s tím a tím nesouhlasí, že něco je jinak a nemůžu to napsat tak, jak jsem to napsal. A občas se i pisatelé diví, jak je možné, že na stejnou věc mohou mít různí lékaři zcela odlišný názor. Odpověď je jednoduchá – mohou. Proto přece existuje lékařské konsílium a i fenomenální doktor House v tom seriálu měl kolegium oponentů, kteří mu pomáhali hledat odpovědi a to i prohledáváním cest, které se nakonec ukázaly jako falešné nebo slepé.


  Bohužel, nemůžu vést polemiky o tom, co je a není pravda. Já zcela respektuji, že jiný lékař má jiný názor a on by měl respektovat totéž. Typicky, když se dostaneme například k otázce v Česku oblíbených resekcí. Já (a řada vědeckých studií) se domnívám, že infekce se nedá uříznout i s částí zubu, a že se tím způsobí nenapravitelné škody na kosti v okolí zubního kořene. To následně zkomplikuje i možnou implantaci - protože taková resekce zub obvykle stejně trvale nezachrání.


  Pokud chcete zjistit, co si o resekcích myslím já, podívejte se ZDE.


  Tohle není vědecké fórum, já tady na svých stránkách prezentuji své názory a pokud s nimi někdo nesouhlasí, nic mu nebrání založit si vlastní stránky a na nich hlásat své pojetí pravdy.


  Stejně tak, pokud dostanu „přátelské upozornění“ od nějakého výrobce či distributora, že bych o jeho výrobcích měl psát „jinak“, protože oni mají na věc jiný názor – nechť ho mají a já si ponechám ten svůj. Nepřestanu si myslet, že žádná zázračná zubní pasta zuby nezachrání, nebo že výrobek, který se neosvědčil, všem ostatním skvěle funguje (nejlépe, když ho doporučuje 8 z 10 zubařů, protože ho dostali zadarmo – tak fungují statistiky).


  Já nejsem placen žádnou firmou ani žádnou rozvědkou, neplatí mne Rusové ani Američané, ani žádní výrobci čehokoliv anebo nadnárodní společnosti. Veškeré mé příjmy pocházejí jen a pouze od mých pacientů a jen pro ně a kvůli nim píšu tyto stránky. I nadále proto budu publikovat své názory nekorektně, jen na základě svých poznatků a zkušeností, a pokud by se to komukoliv nelíbilo, není nic jednoduššího než odejít z mých stránek jinam a už se nevracet.